Onze aanpak, onze mensen

Samen bouwen aan het landschap van morgen, daar draait het bij ons om. Het Regionaal Landschap helpt inwoners en partners om samen te werken aan een landschapsverhaal. Ontdek wat we voor jou kunnen betekenen.

Onze aanpak

Integrale landschapsbenadering

In onze cultuurlandschappen zijn zowel natuur als mensen, en hun verhalen en gebruiken gevormd door het landschap. Het is die ‘vergroeiing’ die we koesteren.

Denken, doen en inspireren

We hebben een brede blik op de regio vanuit onze terreinkennis. We zorgen voor maatwerk op basis van lokale kansen om mensen nauwer in contact te brengen met streekeigen natuur, landschap en erfgoed. 

Positief, creatief en efficiënt

Samenwerking, overleg en expertise zijn de positieve krachten waarmee we natuur, landschap en erfgoed versterken. Dankzij onze vzw-structuur zorgen we snel en efficiënt voor resultaten, met inhoudelijke en financiële inbreng van eigenaars en partners als versterkers.

Vier doelstellingen

Natuurbehoud & biodiversiteit

Natuur in Vlaanderen is niet beperkt tot natuurgebieden maar vind je overal in het landschap. Ook in jouw tuin en omgeving. Daarom zetten Regionale Landschappen natuurprojecten op met versterking van leefgebieden, groene stapstenen en verbindingen voor waardevolle fauna en flora. In heel wat gemeenten werken we samen aan de uitvoering van actieplannen met maatregelen voor specifieke planten- en diersoorten. Gemeenten, verenigingen, inwoners, landbouwers en jagers kunnen bij ons terecht voor adviesverlening en ondersteuning bij concrete acties.

Landschapszorg & streekeigen karakter

Regionaal Landschap de Voorkempen is jouw aanspreekpunt voor landschapszorg in de streek. Zowel inwoners als verenigingen en gemeenten kunnen bij ons terecht met vragen over de aanleg en het beheer van boomgaarden, hagen, poelen … of over natuurvriendelijke inrichting van een perceel, subsidiemogelijkheden of vergunningen. Ook voor historisch waardevolle sites kun je op ons deskundig advies rekenen. Bij elk advies en elke inrichting houden we rekening met cultuurhistorische landschapswaarden en mogelijkheden voor natuurrecreatie en -educatie. Bij aanplantingen werken we met streekeigen bomen en struiken.

Draagvlak voor natuur, landschap & erfgoed

We willen jou warm maken voor natuur, landschap en erfgoed. De uitdaging is om mensen die minder vertrouwd zijn met natuur- en erfgoedbeleid toch te betrekken bij natuur-, erfgoed- en landschapsontwikkeling. Door het organiseren van cursussen, evenementen en excursies kunnen inwoners proeven van de streek.

Wandelen en natuurrecreatie

We ontwikkelen herstelplannen voor trage wegen en bouwen aan kwaliteitsvolle wandelgebieden in samenwerking met partners. Zo kan je het landschap in alle seizoenen op zijn mooist verkennen. De landschapswandelingen doen de mooiste plekjes van de Voorkempen aan. Ze zijn bewegwijzerd of je volgt ze via gps-trajecten. Onderweg bieden rustbanken, picknickplaatsen en uitkijktorens gelegenheid om even stil te staan bij het landschap.

Ons team

Ines Van Limbergen

Algemeen coördinator

ines.vanlimbergen@rldv.be
03 312 87 15
0474 74 68 94

Leen Pluym

Administratie en personeel

leen.pluym@rldv.be
03 312 87 12

Vera De Laet

Boekhouding en administratie

vera.delaet@rldv.be
03 312 98 74

Tatiana Schroyens

Administratie

tatiana.schroyens@rldv.be
03 202 07 33

Sophie Maris

Communicatie

sophie.maris@rldv.be
03 312 98 73
0499 99 92 59

Anne Stuer

Landschap

anne.stuer@rldv.be
03 312 87 18
0493 45 41 72

Mathias Vanspringel

Landschap

Mathias.Vanspringel@rldv.be
03 312 87 17
0473 38 10 03

Frank Van Baelen

Beleving

frank.vanbaelen@rldv.be
03 312 87 13
0465 09 86 61

Sarah Vanhees

Beleving

sarah.vanhees@rldv.be
03 312 98 75
0495 36 26 34

Maarten Meel

Beleving

maarten.meel@rldv.be
03 202 07 32
0476 61 40 98

Bert Vereyken

Natuur

bert.vereyken@rldv.be
03 312 87 14
0498 04 66 06

Cedric Hamelink

Platteland

cedric.hamelink@rldv.be
03 312 87 16
0479 01 89 81

Wim Debaene

Projecten Antwerpse Regionale Landschappen

wim.debaene@rldv.be
03 312 98 79
0496 10 38 84

Jan Pandelaers

Coördinator Erfgoed

jan.pandelaers@rldv.be
03 202 07 30
0473 86 38 31

Leen Dierckx

Archeologie en cultureel erfgoed

leen.dierckx@rldv.be
03 312 98 76
0456 33 96 65

Elisa Kint

Bouwkundig erfgoed

elisa.kint@rldv.be
03 202 07 31

Dieuwertje Van Bortel

Bouwkundig erfgoed

dieuwertje.vanbortel@rldv.be
03 312 98 73
0499 78 20 09

Ellen Decraene

Cultureel erfgoed

ellen.decraene@rldv.be
03 312 87 10
0475 22 16 98

Bhumi Vanderheyden

Bouwkundig erfgoed

bhumi.vanderheyden@rldv.be
0494 84 28 61

Stijn Leestmans

Bedrijfsplanner

stijn.leestmans@vlm.be
014 25 83 51

Ons bestuur

Samenwerken zit in ons DNA: ons bestuur bestaat uit vertegenwoordigers van overheden, natuurverenigingen, erfgoedverenigingen, toeristische organisaties, landbouwers en jagers. Samen maken we onze streek nóg aantrekkelijker.